ترس از فضای خالی در طراحی (Horror Vacui)

ترس از فضای خالی در طراحی - Horror Vacui

هارر وکوآی (Horror Vacui) واژه‌ای لاتین است که به معنای ترس از فضای خالی است و به آن Kenophobia نیز گفته می‌شود. در دید اول ممکن است ترس را موضوعی کاملا طبیعی قلمداد کنیم. این ترس ‌می‌تواند پر نکردن باک بنزین ماشین‌مان قبل از سفری طولانی باشد یا نخوردن یک صبحانه یا نهار مفصل و خالی بودن شکم‌مان! این موضوع را حتی می‌توانیم در زندگی روزمره‌مان مشاهده کنیم. سمت راست ‌مانیتور خالی به نظر می‌آید. شاید بهتر باشد چیزی را در آن قسمت قرار دهیم. آن سمت اتاق خیلی خالی است. شاید بهتر باشد یک کاناپه بخرم. این دیوار خیلی خالی است. باید چند تابلو بخریم. اگر دقت کنید این موضوع را به شکل‌‌های مختلف خواهید دید. در طراحی، به فضای خالی، فضای سفید (White Space) یا فضای منفی (Negative Space) نیز گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید ←

تصورات اشتباه در بهینه سازی وب سایت

اشتباهات سئو

  هنوز باور های اشتباه و پوسیده ای در مورد سئو وجود دارد که شاید اگر در سال ۲۰۰۲ زندگی می کردید می توانستید از این تکنیک ها برای جذب بازدیدکننده ی بیشتر از طریق موتورهای جستجو استفاده کنید. اگر یک سایت فروش دوربین داشتید با استفاده ی از کلمه ی کلیدی «دوربین» در محتوای صفحات خود می توانستید در نتایج جستجو خودی نشان دهید.  اما الگوریتم های موتورهای جستجو در سال های گذشته دستخوش تغییرات فراوان و مهمی شده اند. اولین تغییر مهم در الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۰۳ بود. تغییری که «بوستون» نام گرفت. اما شاید سرآغاز تغییر و تحول در الگوریتم های گوگل «فلوریدا» بود. این آپدیت باعث شد…

بیشتر بخوانید ←

قدم اول

همیشه دوست داشتم بنویسم. اما ماه ها و سال ها گذشت و شبکه های اجتماعی مشغولم کرد. مشغله ی کاری و البته تنبلی و بی حوصلگی هم مزید بر علت شد تا حتی فکر نوشتن به ذهنم خطور نکنه. اما از امروز تمام تلاشم رو می کنم که بنویسم. شاید اطلاعات من، هر چند ناچیز، برای دیگران مفید باشه و بتونه مشکلی رو حل کنه و یا چیزی بهشون اضافه کنه و همین برای من کافیه. از امروز سعی می کنم علاوه بر پراکنده نویسی‌های خودم، دانسته هام رو به اشتراک بگذارم و تا حد امکان محتوای خوب و به قول معروف به درد بخور تولید کنم. همین.

بیشتر بخوانید ←